Cumartesi, Mart 01, 2014

Rimmel Match Perfection Fondöten ve Concealer

Merhabalar :)

Rimmel'ın Match Perfection serisine ait olan concealer ve fondöteninden bahsedeceğim bu yazımda sizlere.


Öncelikle fondöteninden başlayalım.

Ben 100 numaralı Ivory rengini kullanıyorum.

Lekeleri, kusurları kapatmakta çok başarılı değil ancak cilde uyum sağlaması, cilt tonunu eşitlemesi, doğal durması bakımından günlük rahatlıkla kullanılabilecek hafif yapılı bir fondöten.

SPF 18 içeriyor.


Şişesi cam ve pompalı olduğundan kullanımı kolay, yeri gelmişken söyleyeyim, bazı pahalı markalarda fondöten şişesinin pompası dahi bulunmuyor veya ayrı satılıyor. Benim için fondötende kolay kullanım demek pompalı bir şişesi olması demek :)

Bu arada kalıcılığı çok iyi değil ancak ben pudra ile sabitlediğim için sorun yaşamıyorum.

Bileğimde duruşu aşağıdaki gibi.


Dağıtınca birazcık koyu gibi duruyor, Türkiye'deki en açık rengi bu olduğu için daha açık tonlarını bilemiyorum ancak yüzümde ton farkı bu kadar belirgin değil.

Bitince tekrar alabilirim veya Rimmel'ın Türkiye'ye yeni gelen ve çok merak ettiğim [yoğunluktan henüz alamadığım :( ] Wake Me Up isimli fondötenini de deneyebilirim. 


Rimmel Match Perfection Concealer ise hergün çantamda taşıyorum. Gün içerisinde ihtiyaç duyarsam çok pratik oluyor ve  fırçalı olması kolay kullanım sağlıyor ancak yine fondöteni gibi bununda kalıcılığı yüksek değil ve kapatıcılığı [koyu göz altı halkaları için] yeterli değil.

Buna rağmen verdiği aydınlık görünümü çok seviyorum, zaten üzerinde ikisi bir arada kapatıcı ve aydınlatıcı yazıyor.


Concealer'ın 030 Classic Beige rengini aldım çünkü yukarıda bahsettiğim göz altlarımdaki koyulukları daha iyi kapatabilmesi için biraz sarımsı/turuncu tonlara ihtiyacım var :P


Her iki üründe performansına göre çok uygun fiyatlı.

Fondöten 20 TL, Concealer 15-16 TL gibi birşeydi sanırım. Bu fiyata ben çok kaliteli buluyorum.

Rimmel markası yalnızca Watsons mağazalarında satılıyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşıyor :) %50 indirim olursa eğer denemenizi tavsiye ederim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

sizde yorum yapabilirsiniz;