Pazar, Haziran 30, 2013

Bitenler #5

Yine bitenler birikti ama bu sefer makyaj ürünü yok gibi görünüyor :)

John Freida Brillant Brunette Shine serisinden şampuan ve saç kremini çok beğenerek kullandım. Kestane rengine boyattığım saçlarımın boyasını korudu ve yumuşattı ancak parlaklık konusunda mucizeler beklemeyin. Tekrar alabilirim, kışa doğru belki, gramajı çok az olduğu için hergün duş aldığım yaz günlerinde başka alternatiflere yöneliyorum.


Aussie şampuanlardan alıp denemeyen kalmadı sanırım :P Bende boyalı saçlar için olanını aldım ancak saçımı çoook kuruttu, boyanın akmasını engelledi ama yumuşatmasını da beklerdim.

Elseve boyalı saçlar için saç kremi. Saç kremimi uygun fiyatlı olsun istersem Gliss veya Elseve'den alırım, ikiside çok iyi. Hatta şuanda Elseve'den bir tane daha aldım, severek kullanıyorum.


Nivea çift etkili göz makyajı temizleyicisi. Buda uygun fiyatlı ve iyi temizleyen, gözü yakmayan güzel bir ürün. 2.sini kullanıyorum şuanda, bıkmazsam, yeni birşey alıp deneme hevesine kapılmazsam :) bitince yine alabilirim.

Diadermine siyah nokta temizleme bantları. Aslında siyah noktalar için en etkili çözüm düzenli olarak peeling yapmak ama zamansızlıktan cilt bakımını aksattığım dönemlerde, burnumdaki ve çenemdeki siyah noktaları tek bir seferde temizlediği için bu tür bantları mutlaka bulunduruyorum. Diadermine de iyi temizliyor, içinden çıkan bantları alın, burun veya çenede kullanabilirsiniz. Tekrar alabilirim.


Bu Palmolive anti-stress duş jeli benim eşimin favorisi. Eşimle 5 yıldır tanışıyoruz bunun haricinde başka bir duş jeli kullandığını görmüş değilim :) Dediğine göre en iyi temizleyen duş jeli buymuş. Ona en son 750 ml'lik pompalı olanından aldım :) Ara sıra bende kullanıyorum, gerçekten iyi temizliyor ve kokusu çok güzel. 


Saç bakım ürünleri ve şekillendiriciler..

Sağdaki Gliss Ultimate Repair'den kaç tane bitirdim bilmiyorum ama daha da alıp bitirmeye devam edeceğim. Saçımı ağırlaştırmıyor, gerçekten onarıyor ve saçlarımın dalgalarını uysallaşturuyor.

Pantene bukle şekillendirici saç bakım kremini aldım, 1-2 kere kullandım ve çöpe gidiyor. Yıllar önce çıkan vıcık vıcık 7/24 kremlerden hiçbir farkı yok. 

John Freida 3-day Straight saç spreyinden tekrar alacağım, saçımı ısıya karşı koruyan, fönün çabuk bozulmasını gerçekten engelleyen en iyi ürünlerden biri.

En soldaki küçük olan Avon Moroccan Argan Oil saç uçları için bakım yağı gibi birşeydi. Severek kullandım, banyodan sonra saç uçlarıma sürdüm, ağırlık yapmadan saç uçlarımı iyileştirdiğini söyleyebilirim.


Elizabeth Arden Eight Hour güneş kremi. Yazısı burada.

Bu kremi çok severek kullandım ve bitirdim, zaten artık ömrü dolmuştu. Bitmese de kullanamayacaktım.

La Roche Posay Anthelios XL, bunu en başlarda sevdim ama sonraları çok sıvı gelmeye başladı, su gibi birşey, sürerken hakim olmak çok zor, tekrar alacağımı sanmıyorum.


Son olarak Benri koyu renk ojeler için aseton.

Koyu renk oje sürdüğüm zaman silmek için bunu kullanıyorum, kokusu biraz keskin ama tırnakta iz bırakmadan sildiği için bittikçe tekrar tekrar alıyorum.


Bu kadardı :)

Bir süre izinde/tatilde olacağım.

Ara sıra yine yazmaya çalışırım.

Görüşmek üzere :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

sizde yorum yapabilirsiniz;