Cuma, Kasım 12, 2010

Elizabeth Arden Eight Hour Cream Sun Defense for Face SPF 50

Yağlı ve akneye meyilli bir cildim olduğu için güneş kremi konusuna hep temkinli yaklaşırdım. Ama tüm dermatologlar güneşe karşı cildinizi koruyun diye defalarca uyarı yaptığı için bende internette ufak bir araştırma sonucu bu güneş kremini aldım.


Artıları; hafif yapılı ve oil-free olması sayesinde yağlı ciltte bile kolayca emiliyor, şişesini biraz fazla sıkıp, yüzünüze bolca sürseniz bile elinizle yayarak cildinizde görünmez hale getirebilirsiniz. Sarı ambalajı çok şeker :) SPF50 etkisi ile cildinizi zararlı UVA/UVB ışınlarından koruyor. Sadece yağlı ciltler için değil, diğer cilt tipleri içinde uygun bir ürün. Cildi 8 saate kadar nemlendirdiği söylensede özellikle kış aylarında yanağımda ve dudak etrafında oluşan kurulukları gidermedi. Altına cildinize uygun bir nemlendirici sürerek bu sorunuda giderebilirsiniz.


Eksi yönü kokusunun biraz keskin olması. Olsun hergün süre süre alıştım kokusunada. Sanırım naneye benzer bir koku aroması var. 


Ben yalnızca yüzüme değil boyun ve göğüs kısmınada sürüyorum, malum bu bölgelerde güneşten etkileniyor ve çabuk yaşlanıyor.

Elime sürdükten sonra hemen emildiğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz, çok fazla ovalamadan görünmez hale geliyor.
3 yorum:

sizde yorum yapabilirsiniz;